اخبار

قیمت جهانی طلا امروز سه‌شنبه در بازارهای جهانی

سایت طلا نوشت: در حالی که سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن وضعیت طرح اصلاحات مالیاتی دولت آمریکا در سنا هستند، قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز تغییری نداشته است. بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه به 1264 دلار رسیده که نسبت به روز گذشته تقریبا ثابت بوده است.

ارزش دلار آمریکا در روزهای اخیر با افت نسبی روبرو شده که علت اصلی آن نگرانی های مربوط به عدم تصویب طرح مالیاتی دولت ترامپ بوده است. برخی سناتورهای ارشد جمهوریخواه مخالفت خود را با طرح مالیاتی اعلام کرده اند که بر اساس آن دولت قصد دارد مالیات شرکت های بزرگ را کاهش دهد.

برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که اجرای طرح مالیاتی جدید در کوتاه مدت موجب افزایش رشد اقتصادی خواهد شد ولی در بلندمدت موجب کسری بودجه و افزایش بدهی های فدرال آمریکا می شود.

البته هنوز جمهوریخواهان امیدوارند که این طرح مالیاتی تصویب شود و ترامپ نیز طی هفته جاری آن را امضا کند.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی در آغاز مبادلات امروز با افزایش روبرو شده است.

نیل کاشکاری رئیس فدرال رزرو میناپولیس تاکید کرده است که در نشست هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا با افزایش نرخ بهره مخالفت کرده است. نگرانی نسبت به وضعیت نرخ تورم آمریکا مهمترین علت مخالفت وی با افزایش نرخ بهره بوده است.

فدرال رزرو آمریکا در سال 2017 میلادی 3 بار نرخ بهره را افزایش داده و پیش بینی می شود طی سال آینده نیز 3 بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

ادامه نگرانی ها نسبت به تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب نوسانات زیادی در بازار ارز شده است. پیش بینی می شود بانک مرکزی ژاپن در پایان نشست روز پنجشنبه خود سیاست های انبساطی پولی و نرخ بهره را تغییر نخواهد داد.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا و نرخ ارز طی ساعات آینده تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آلمان، منطقه یورو و آمریکا قرار خواهد داشت. تنش های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع کره شمالی و درگیری ها در سرزمین های اشغالی فلسطین نیز می تواند تاثیر زیادی بر بازارهای بین المللی داشته باشد.

آمریکا روز دوشنبه قطعنامه شورای امنیت در مخالفت با تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت اسرائیل را وتو کرده است.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن