اخبار تکنولوژیتکنولوژی

ال جی در تامین پنل اولد آیفون 10 نقشی نداشته است

قبل از ساخت و عرضه آیفون 10 اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه محصول جدید اپل از پنل اولد استفاده می‌کند. همین امر سوالی را در ذهن کاربران به وجود آورد مبنی بر اینکه کدامیک از شرکت‌ها وظیفه تامین پنل اولد آیفون 10 را به عهده دارند.

طبیعتا ال جی و سامسونگ که از بزرگ‌ترین سازندگان پنل اولد هستند، گزینه‌های اصلی برای تامین پنل اولد آیفون 10 به شمار می‌رفتند. سامسونگ در کنار محصولات خودش برای شرکت‌های دیگر نیز پنل اولد می‌ساخت، همین امر باعث شد ال جی بهترین گزینه برای اپل به نظر برسد.

حال مشخص شده که ال جی در ساخت و تامین پنل اولد برای آیفون 10 نقشی نداشته است. با این حساب اپل برای تامین پنل اولد آیفون 10 تنها به سامسونگ اکتفا کرده است؛ پنلی که برای اولین بار در آیفون استفاده می‌شود. در این میان آینده همکاری اپل با ال جی هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست که آیا شرکت کره‌ای به اپل در تامین پنل اولد کمک می‌کند یا خیر.

ال جی دیسپلی نیز تایید کرده که هنوز برای تامین پنل اولد آیفون تصمیمی نگرفته است. ال جی به دنبال گسترش بازار خود و تنگ‌تر کردن رقابت با سامسونگ است. این شرکت از دولت کره جنوبی اجازه گرفته تا کارخانه ساخت پنل اولد به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار در چین تاسیس کند.

در حال حاضر رقابت با سامسونگ برای ال جی بسیار دشوار است. سامسونگ ۹۷ درصد از بازار جهانی پنل اولد برای گوشی هوشمند را در اختیار دارد و گویا قصد دارد سهمش را بیشتر نیز کند

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن