آموزشآموزش iosشبکه مطالب صفحه اصلی

رفع مشکل ریستارت شدن خودکار آیفون بعد از نصب آپدیت iOS

شرح دقیق مشکل ریستارت و خاموش شدن خودکار آیفون

این مشکل عجیب عموما بعد از آپدیت سیستم عامل iOS آیفون و آیپدهای اپل اتفاق می‌افتد. داستان کلی که رخ می‌دهد تقریبا یکسان است اما جزئیات آن ممکن است از یک گوشی تا یک گوشی دیگر متفاوت باشد. داستان اصلی بدین صورت است که آیفون کاربران به صورت خودکار و خود به خود در موقعیت های مختلف و بدون هیچ دلیلی خاموش یا ریستارت می‌شود.

برخی از کاربران مدعی هستند که گوشی آن ها بعد از ریستارت شدن روی لوگوی اپل باقی مانده و دیگر بوت نمی‌شود، اما برخی دیگر از کاربران شاهد بوت شدن گوشی و ریستارت های پیاپی و آزاردهنده آن هستند. اما دلیل پدیدار شدن این مشکل چیست و چگونه می‌توانیم آن را رفع کنیم؟

رفع مشکل ریستارت شدن خودکار آیفون

همانطور که اشاره کردیم، مشکل مذکور در اغلب آیفون های اپل بعد از نصب آپدیت iOS 11 اتفاق می‌افتد، اما در برخی شرایط خاص بعد از نصب آپدیت های دیگر iOS هم ممکن است شاهد پدیدار شدن این موضوع باشید. بنابراین به نظر می‌رسد که با یک باگ نرم افزاری رو به روی هستیم و تنها راه حل آن باز گرداندن گوشی به حالت قبل (پیش از آپدیت) است. البته این روش در شرایطی جواب می‌دهد که آیفون شما تا قبل از نصب آپدیت iOS عملکرد مطلوبی داشته باشید.

به انجام این کار (نصب سیستم عامل قدیمی تر روی گوشی که از سیستم عامل جدید بهره می‌برد) اصطلاحا دانگرید (Downgrade) گفته می‌شود. بنابراین شما باید نسبت به دانگرید iOS در آیفون یا آیپدی که با مشکل خاموش شدن خودکار مواجه شده  وارد عمل شوید. به منظور دانگرید هر یک از نسخه های مختلف سیستم عامل iOS باید از روال خاص و مشخصی پیروی کنید که مطمئنا شرح تمام حالت های آن در قابل یک مقاله امکانپذیر نیست،اما اگر بعد از نصب آپدیت iOS 11 با مشکل ریستارت شدن خودکار آیفون مواجه شده‌اید، می‌توانید از مقاله آموزشی “آموزش تصویری دانگرید از iOS 11 به iOS 10.3.3” به منظور دانگرید iOS 11 به iOS 10.3.3 استفاده کنید. به احتمال بسیار زیاد بعد از دانگرید سیستم عامل iOS آیفون یا آیپدتان مشکل ریستارت شدن خود به خود گوشی برطرف می‌شود.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن