اخبار

صف‌‌های خرید در بازار ارز تهران طولانی‌تر شد

[ad_1]

مشاهدات میدانی خبرنگار ما از بازار ارز حاکی است با وجود افزایش قابل توجه عرضه ارز از سوی بانک مرکزی در هفته‌های اخیر، بر حجم تقاضای …

صف‌‌های خرید در بازار ارز تهران طولانی‌تر شد

مشاهدات میدانی خبرنگار ما از بازار ارز حاکی است با وجود افزایش قابل توجه عرضه ارز از سوی بانک مرکزی در هفته‌های اخیر، بر حجم تقاضای خرید ارز افزوده شده و به نظر می‌رسد سیر صعودی تقاضا همچنان ادامه دارد.

سیاست عرضه ارز بانک مرکزی با قیمت مصوب به صرافی‌ها و ممنوعیت خرید و فروش ارز خارج از دامنه قیمتی تعیین شده، فضای بازار ارز را به سمت و سوی عجیبی برده است.

صف‌های متقاضیان خرید ارز در این مدت طولانی و طولانی‌تر شده و ازدحام در کنار صرافی‌های توزیع کننده ارز بانک مرکزی در خیابان فردوسی آن قدر افزایش یافته که ماموران شهرداری هم برای جلوگیری از سدّ معبر وارد عمل شدند.

براساس مشاهدات خبرنگار ما، در جلوی یکی دیگر از صرافی‌ها برای دقایقی دو مامور نیروی انتظامی حاضر شدند و از افراد در صف خواستند که با نظم در کنار صرافی بایستند، ازدحام نکنند و به ترتیب و در نوبت وارد صرافی شوند.

فضای این روزهای بازار ارز بی‌شباهت به صفوف خرید اقلام کوپنی در دهه 60 نیست. هر چند قدم یک صف طولانی و ناتمام است که از صبح تا بعد از ظهر سراسر بازار را گرفته است. دلار مداخله‌ای با قیمت 4484 تومان به افراد متقاضی در صف پرداخت می‌شود و یورو هم حدود 5500 تومان است.

یکی فعالان بازار ارز به خبرنگار ما می‌گوید که بعضی‌ها با اقوام و آشنایان خود با اتوبوس به بازار می‌آیند و در صف خرید ارز می‌ایستند.

به گزارش فارس، به نظر می‌رسد این روش فروش ارز در بازار بیش از آنکه تقاضای واقعی ارز را پوشش دهد، همچنان بر تنور تقاضای سفته‌بازی و سرمایه‌گذاری ارز می‌دمد. با توجه به اینکه قائم مقام بانک مرکزی اعلام کرد، با بازگشت تعادل به بازار ارز، مکانیزم بازار مجددا در بازار ارز حاکم خواهد شد، دورنمای ثبات در بازار ارز با توجه به ساختار فعلی خرید و فروش ارز کاملا نامعلوم و مبهم است./ فارس

[ad_2]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن