اخبار خودروخودرو

بی ام و مدل i3 را ارتقا می دهد

بعد از ماه ها انتشار خبرهای ناقص و غیرموثق، در نهایت کمپانی خودروسازی BMW از نسخه فیس لیفت i3 به همراه نسخه اسپرت آن تحت عنوان i3s رونمایی کرد که در ادامه قصد داریم مروری کوتاه بر روی آنان داشته باشیم.
طراحی ظاهری بی.ام.و i3 می تواند نقطه شروع تغییرات آن نسبت به نسخه های قبل i3 باشد، زیرا حالا بر روی نسخه های فیس لیفت این خودرو شاهد استفاده از جلوپنجره جدید، چراغ های پیشرفته با همان الگوی طراحی سابق و همچنین یک مجموعه سپر کاملا جدید هستیم که در اطراف سپر آن بجای استفاده از مه شکن های گردی شکل، حالا از چراغ های مه شکن نواری استفاده شده است که طراحی این ماشین را در قسمت جلو بسیار بهتر و جذاب تر از مدل های قبل کرده است. هرچند در کنار نسخه استاندارد فیس لیفت، یک نسخه به اسپرت هم رونمایی شده است که دارای کاپوت مشکی رنگ و متفاوت از رنگ اصلی بدنه، مجموعه سپری جدید با قالب گیری ورودی هوا در اطراف آن و همچنین لاستیک های اندکی پهن تر است که برای یک خودروی الکتریکی همچون i3 قابل قبول خواهد بود.
علاوه بر ظاهر، بخش فنی نسخه فیس لیفت i3 هم بروزرسانی شده و حالا از باتری های جدید 94 آمپرساعت/ 33 کیلووات ساعت سود می برد که باعث شده حداکثر خروجی قدرت i3 فیس لیفت به 167 اسب بخار و همچنین گشتاور تولیدی آن هم به عدد 250 نیوتن متر برسد که می تواند با آن به حداقل شتاب صفر تا صد 7.3 ثانیه دست پیدا کند. علاوه بر نسخه استاندارد، نسخه اسپرت i3s هم از امروز به بعد باید مورد توجه قرار گیرد که به یک موتور قوی تر مجهز شده و می تواند 181 اسب بخار قدرت و 270 نیوتن متر گشتاور داشته باشد که در خروجی سیستم تبدیل به شتاب صفر تا صد 6.9 ثانیه شده است.

رای باتری های اتومبیل باتوجه به چرخه آزمون NEDC، نسخه استاندارد i3 می تواند 235 الی 255 کیلومتر بازدهی داشته باشد، اما در آزمون های WTLP این بازدهی انرژی به 290 الی 300 کیلومتر خواهد رسید، هرچند اگر این ماشین را برای استفاده های روزمره خود می خواهید، بازده انرژی آن حداکثر 200 کیلومتر پاسخگو خواهد بود.
برای نسخه اسپرت i3s باوجود اینکه از باتری های مشابه استفاده شده است، در آزمون های NEDC بازه حرکتی خودرو تا 280 کیلومتر اعلام شده است و همچنین آزمون های WTLP هم نشان می دهد که باتری های این خودرو قادر به تامین انرژی مورد نیاز موتورهای الکتریکی تا 235 الی 245 کیلومتر خواهد بود که دلیل اصلی آن می تواند استفاده از موتورهای قوی تر نسبت به نسخه استاندارد باشد. هرچند در استفاده های روزمره درست همانند نسخه استاندارد، می توان تا 200 کیلومتر از باتری های i3s نیرو دریافت کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن