اخبار خودروخودرو

رکورد تولید 150 میلیون خودرو، توسط فولکس واگن

کمپانی معظم فولکس واگن، پس از 80 سال از تاریخ تاسیس خود، خودروی شماره 150 میلیون خود را از خط تولید خارج نمود. خودروی رکوردشکن، یک گلف GTE آبی رنگ بوده که از قوای محرکه پلاگین هیبرید بهره می‌برد و در خط تولید اصلی فولکس واگن در کشور آمریکا قرار داشته است. فولکس واگن، این گلف را «نمادی از آینده خودروسازی فولکس واگن» می‌داند.

فولکس واگن تولید انبوه خودرو را از 27 دسامبر 1945 شروع کرده و نخستین خودرویی که توسط این کمپانی به تولید رسید، Type 1 Kafer نام داشت. در وولفسبورگ آلمان، که کارخانه اصلی فولکس واگن در آنجا واقع شده است، این کمپانی «صنعت خودروسازی را شکل داد» و برای این کار، از بیتل مشهور (که اوایل تولید در کشور ما به عنوان فولکس قورباغه‌ای شناخته می‌شود) آغاز کرد. تاکنون بیش از 21.5 میلیون بیتل به تولید رسیده است که سهم بزرگی از این 150 میلیون خودرو را بر دوش کشیده است.

در سال 2007، گلف، محصول شماره 25 میلیونی بود که از خط تولید وولفسبورگ خارج شد. امروز هم این اتفاق میمون برای یک گلف نسل هفتمی رخ داد و فولکس واگن، محصول تولیدی شماره 150 میلیون خود را به نام یک گلف زد. گلف را می‌توان از بزرگترین موفقیت‌های کمپانی آلمانی دانست چراکه تاکنون بیش از 34 میلیون بار تولید شده است.

هربرت دیس، مدیرعامل فولکس واگن می‌گوید:

150 میلیون خودرو؛ این بدین معنی است که ما به رویای رساندن 150 میلیون خودرو به دست مشتریان در سراسر دنیا، دست یافته‌ایم. شما و آنچه در هر روز انجام می‌دهید، پایه‌های موفقیت هستند. همکاران من در تمامی شعب، این موفقیت بزرگ را به همه تبریک گفتند. این اتفاق، بدو حضور آنها ممکن نبود.

در حال حاضر، فولکس واگن در 14 کشور دنیا و در 60 کارخانه، به تولید محصولات خود می‌پردازد. این محصولات شامل بیش از 60 مدل مختلف می‌شوند. در کنار گلف و بیتل افسانه‌ای، آلمانی‌ها چند خودروی بسیار موفق دیگر هم داشته‌اند از جمله پاسات با بیش از 20 میلیون نسخه، جتا با 19.5 میلیون نسخه و پولو با 17 میلیون نسخه. بیش از 44 نسخه از خودروهای فولکس واگن، در همین کارخانه واقع در وولفسبورگ به تولید رسیده است.

آقای اوسترله، رئیس گروه فولکس واگن در همین رابطه اظهار می‌کند:

این اتفاق مبارک، نشان دهنده عملکرد بسیار عالی همه همکاران ما است. اینجا در فولکس واگن، ما خودروهایی با کیفیت برتر تولید می‌کنیم و همین کار را در آینده هم ادامه خواهیم داد. مجموعه فولکس واگن، باید به این موضوع، افتخار کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن