اخبار خودروخودرومعرفی خودرو

آئودی A1 جدید

آئودی هم‌اکنون مشغول توسعه نسل جدید A1 بوده و اگر اخبار منتشر شده صحیح باشند این خودرو نسبت به نسل فعلی بهبودهای چشمگیری خواهد داشت.

 

منابع داخلی کمپانی در گفت‌وگو با اتوکار گفته‌اند که آئودی می‌خواهد A1 جدید در تمامی زمینه‌ها نسبت به نسل فعلی بهبود پیدا کند و کمپانی تلاش دارد با ارتقاهای گسترده‌ای به این هدف جامه عمل بپوشاند.

مهم‌ترین موضوع اینکه A1 جدید از پلتفرم جدیدی استفاده خواهد کرد که کنترل دامپینگ تطبیقی را پذیراست. گفته شده این تغییرات برای ارائه هندلینگ بهتر و راحتی بیشتر نسبت به نسل فعلی کافی بوده و نسل جدید موردعلاقه خریداران بیشتری خواهد بود.

متأسفانه افرادی که ابعاد جمع‌وجور A1 را دوست دارند باید بدانند نسل جدید بزرگ‌تر خواهد بود و فاصله بین محوری آن 94 میلی‌متر بیشتر خواهد شد. همچنین نسخه سه درب آن دیگر تولید نخواهد شد. ما می‌دانیم که طراحی ظاهری نسل جدید A1 در راستای جدیدترین زبان طراحی کمپانی که در سدان A8 دیده شده خواهد بود.

در بحث پیشرانه‌ها، یک نسخه 3 سیلندر 1 لیتری 113 اسبی جایگزین پیشرانه 4 سیلندر 1.2 لیتری توربوی فعلی خواهد شد. همچنین یک پیشرانه 4 سیلندر 1.5 لیتری جدید جایگزین پیشرانه 1.4 لیتری کنونی می‌شود و مدل S1 نیز بجای پیشرانه 1.8 لیتری کنونی از واحد 4 سیلندر 2 لیتری با خروجی 250 اسب بخار استفاده خواهد کرد.

انتظار می‌رود آئودی A1 جدید در نیمه اول سال 2018 معرفی شود.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن