اخبار خودروخودرو

تحویل اولین نمونه بوگاتی شیرون به آمریکایی‌ها

بوگاتی شیرون 500 دستگاهی انحصار کمتری نسبت به ویرونی خواهد داشت که تنها به تولید 450 دستگاهی محدود بود و بوگاتی هم‌اکنون در حال نشان دادن اولین نمونه‌ی ساخته شده برای مصرف‌کننده‌ای آمریکایی است. آمریکایی‌ها حدود 30 درصد از تمامی سفارش‌های این خودرو را به خود اختصاص داده و دومین بازار بزرگ شیرون محسوب می‌شوند. با در نظر گرفتن تمامی هزینه‌ها از قبیل مالیات و هزینه‌های انتقال، شما باید قبل از اضافه کردن هرگونه آپشنی بهای 2,998,000 دلاری را برای این هایپرکار در نظر بگیرید.

شیرون مخصوص بازار آمریکا رنگ بدنه‌ی مشکی و زرد داشته و در آن شاهد شبرنگ‌های جانبی و محافظ‌های پلاستیکی سپر عقب هستیم.

بوگاتی می‌گوید بیش از 250 دستگاه شیرون قبلا فروخته شده‌اند. مدل تولیدی این خودرو در مارس 2016 و در ژنو معرفی شد. این هیولای قدرتمند بسیار محبوب‌تر از ویرون بوده است. برای فروش ویرون نسخه‌های مخصوص متعددی ساخته شده تا بالاخره 450 نفر پیدا شوند و این ویرون را که هنوز هم سریع‌ترین خودروی تولیدی دنیا است بخرند.

بوگاتی تخمین می زند امسال 70 دستگاه شیرون را مونتاژ خواهد کرد بنابراین برپایه این گزارش‌ها، تولید شیرون در حدود سال 2024 پایان خواهد یافت؛ اما اولین شیرون بازار آمریکا دارای رنگ بدنه زرد و مشکی بوده و رینگ‌هایی با ظاهر کلاسیک و رنگ زرد تکمیل کننده کار هستند. داخل کابین نیز داستان مشابهی برقرار بوده و شاه چرم مشکی و زرد هستیم.

طرفداران منتظر سال 2018 هستند تا در آن بوگاتی رکورد جدیدی را در زمینه سریع‌ترین خودروی دنیا ثبت کند. گمانه‌زنی‌های ابتدایی نشان می‌دهند که شیرون قادر است با لاستیک‌های کنونی به سرعت بالاتر از 450 کیلومتر در ساعت پیدا کند. با استفاده از لاستیک‌های پیشرفته تر شیرون می‌تواند به سرعت 480 کیلومتر در ساعت نزدیک شود.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن