خودروشبکه مطالب صفحه اصلیمعرفی خودرو

پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid اسپرت توریزمو

چندی پیش پورشه نسخهٔ توربو S E-Hybrid نسل جدید پانامرا را معرفی نمود که قوی‌ترین پانامرای تاریخ لقب گرفت و پرچم‌دار خانوادهٔ این خودرو محسوب می‌شود. حال سازندهٔ آلمانی این نسخه را در مدل اسپرت توریزمو هم معرفی کرده است. پانامرا توربو S E-Hybrid اسپرت توریزمو از همان قوای محرکهٔ هیبریدی نسخهٔ معمولی استفاده می‌کند که تکنولوژی آن از هایپرکار 918 گرفته شده و شامل یک پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربو با 550 اسب بخار قدرت به همراه یک موتور الکتریکی با 136 اسب بخار قدرت می‌شود.

مجموع خروجی این سیستم نیروی چشمگیری معادل 680 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور است که به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند. پانامرا اسپرت توریزمو را نمی‌توان یک استیشن نامید و حتی پورشه هم از استفاده از نام استیشن برای آن امتناع کرده است. این ماشین بیشتر به یک هاچ‌بک بزرگ شبیه است و بنابراین حالا پانامرا توربو S E-Hybrid اسپرت توریزمو قوی‌ترین هاچ‌بک یا حتی استیشن دنیا محسوب می‌شود.

این هایپرهاچ‌بک آلمانی با تکیه بر چنین قوای محرکهٔ توانمندی می‌تواند ظرف تنها 3.4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد. زمانی که حتی سریع‌تر از آن است که بتوان نام خودرو را به‌صورت کامل به زبان آورد! همچنین ماشین می‌تواند به حداکثر سرعت 310 کیلومتر در ساعت نیز دست پیدا کند؛ اما مهم‌تر از همهٔ این‌ها، مصرف سوخت فوق‌العادهٔ پانامرا توربو S E-Hybrid اسپرت توریزمو است که به‌طور متوسط در هر صد کیلومتر تنها 3 لیتر بنزین مصرف می‌کند. پورشه ادعا کرده است که با وجود افزایش چشمگیر قدرت در این خودرو نسبت به نسخه‌های پیشین، بهره‌وری آن تا حد زیادی بهبود یافته است.

این هاچ‌بک هیبریدی همچنین می‌تواند تا 50 کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی نموده و بدون سوزاندن قطره‌ای بنزین به سرعت 140 کیلومتر در ساعت برسد. هنگام خالی شدن باطری‌ها نیز می‌توان بسته به نوع شارژر، آن‌ها را ظرف 2.5 تا 6 ساعت کاملاً شارژ نمود. البته قوای محرکهٔ هیبریدی قطعاً وزن بیشتری را به خودرو اضافه می‌کند به‌گونه‌ای که نسخهٔ معمولی پانامرا توربو S E-Hybrid بیش از 2270 کیلوگرم وزن دارد و حالا در نسخهٔ اسپرت توریزمو حتی 45 کیلوگرم هم به این وزن اضافه شده است.

قیمت پایهٔ پانامرا توربو S E-Hybrid اسپرت توریزمو که هم‌اکنون بالاترین مدل این خودرو محسوب می‌شود از 188,400 دلار آغاز می‌گردد که قطعاً افزایش قیمت قابل‌توجهی را نسبت به توربو S اسپرت توریزموی معمولی نشان می‌دهد؛ اما باید توجه داشت که در برابر این قیمت بالا، یک خودروی خانوادگی قرار دارد که می‌تواند به‌صورت تمام الکتریکی کار کند درعین‌حالی که می‌توان با آن‌ سوپراسپرت‌ها را هم تحقیر کرد. این هاچ‌بک لوکس و اسپرت آلمانی از بهار 2018 در ایالات‌متحده به فروش خواهد رسید.

 

Technical Specs

__________________________________________

Wheelbase: 2,950 mm

 _________________________________________________________________

Length: 5,049 mmHeight: 1,432 mm

PDK
Power Comb.eng.: 404 kW (550 hp); El.mach.: 100 kW (136 hp); Tot.syst.: 500 kW (680 hp) at Comb.eng.: 5,750 – 6,000; El.mach.: 2,800; Tot.syst.: 5,750 – 6,000
Acceleration from 0 – 100 km/h 3.4 s with Sport Chrono Package
Top speed 310 km/h
Fuel Consumption/Emissions* Combined in l/100 km 3.0
CO2 emissions in g/km 69
Typical electric range in everyday driving 25 – 49 km
Electricity consumption (combined) in kWh/100 km 17.6

 

تماشا کنید:

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن