خودروشبکه مطالب صفحه اصلیمعرفی خودرو

مشخصات و قیمت آئودی A8 جدید

از پنجم اکتبر سال جاری می‌توان نسل جدید آئودی A8 را در آلمان سفارش داد. این خودرو اولین محصول آئودی است که با طیفی از پیشرانه‌های الکتریکی شده عرضه شده و همچنین اولین خودروی این شرکت با نوع جدید نام‌گذاری است.

نسخه دیزلی قدرت 268 اسبی و گشتاور 600 نیوتون متری داشته که باعث می‌شود شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت خودرو در 5.9 ثانیه ثبت شود و مصرف سوخت ترکیبی خودرو به 5.6 تا 5.8 لیتر در صد کیلومتر برسد.

از طرف دیگر پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری بنزینی قدرت 340 اسب بخاری و گشتاور 500 نیوتون متری داشته و شتاب آن در 5.6 ثانیه ثبت می‌شود. البته شتاب نسخه طویل‌تر A8 جدید یک‌دهم ثانیه بیشتر بوده و مصرف سوخت این مدل نیز به 7.5 تا 7.8 لیتر در هر صد کیلومتر می‌رسد.

هر دو پیشرانه از یک استارتر آلترناتوری استفاده می‌کنند که در قلب ساختار الکتریکی 48 ولتی جای گرفته است. این سیستم در واقع باعث ایجاد یک ساختار هیبرید ملایمی می‌شود که دوباره روشن شدن پیشرانه را نرم می‌سازد.

همچنین سیستم استارت/استاپ وجود داشته و البته قدرت 16 اسب بخاری نیز از طریق بازیابی انرژی سیستم ترمز به دست می‌آید. بنا به ادعای آئودی، استفاده از این تکنولوژی‌ها باعث می‌شود مصرف سوخت تا 0.7 لیتر کاهش یابد.

اما به نام‌گذاری جدید آئودی نیز اشاره کنیم. A8 با پیشرانه دیزلی نام A8 50 TDI کواترو را خواهد داشت و مدل بنزینی A8 55 TFSI کواترو خوانده خواهد شد. این عدد دو رقمی نشان دهنده خروجی پیشرانه با واحد کیلووات است. مدل‌های دارای نشان 50 قدرتی بین 210 تا 230 کیلووات داشته درحالی‌که نشان 55 به قدرتی بین 245 تا 275 کیلووات اشاره دارد. این نام‌گذاری جدید در کلیه محصولات آئودی به کار گرفته خواهد شد.

نسل جدید A8 همچنین بیش از 40 سیستم کمک‌راننده را داشته که یکی از برجسته‌ترین آن‌ها سیستم Al traffic jam oilot است. این سیستم باعث خودران شدن کامل خودرو تا سال 60 کیلومتر در ساعت و در بزرگراه‌ها می‌شود. آئودی برنامه‌هایی برای ارائه سیستم‌های رانندگی خودران نظیر پایلوت پارک، پایلوت گاراژ و… دارد.

بهای آئودی A8 جدید در آلمان از 90600 یورو آغاز می‌شود درحالی‌که نسخه طویل‌تر بهای 94100 یورویی دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن