اخبار تکنولوژیتکنولوژی

نصب iOS 11 روی 55 درصد از محصولات اپل

طبق گزارش منتشر شده از شرکت Mixpanel، یک ماه پس از انتشار رسمی این آپدیت، iOS 11 بر روی 54.49 درصد از دستگاهها نصب شده است.

iOS 11 در ابتدا روز 19 سپتامبر منتشر شد، و هرچند روند نصب آن نسبت به انتشار iOS 10 کمی کندتر بود، اما کاربران با رشد ثابتی این آپدیت را روی دستگاههای خود اعمال کردند. iOS 11 تنها در یک هفته بر روی 25 درصد از دستگاهها نصب شد، و در دو هفته این رقم به 38.5 درصد از دستگاهها افزایش داشت.

در سه هفته، نصب iOS 11 به 47 درصد از دستگاههای اپل رسید که با موفقیت جایگاه iOS 10 را از آن خود کرد، و از آن روز به بعد فاصله مابین این دو سیستم عامل با رشد ثابتی در حال دور شدن از هم است. با در نظر گرفتن اینکه iOS 11 بر روی تقریبا 55 درصد از دستگاهها نصب شده است، iOS 10 در حال حاضر تنها بر روی 39.17 درصد از دستگاهها باقی مانده است. در این میان، 6.34 درصد از دستگاههای اپل با سیستم عامل‌های قدیمی‌تر این شرکت در حال فعالیت هستند.

اپل از زمان انتشار رسمی تا به حال سه آپدیت جزئی برای iOS 11 منتشر کرده است که در آن مشکلات کشف شده آن را حل و فصل کرده است. آخرین اپدیت این سیستم عامل، iOS 11.0.3، مشکلی درباره واکنش گرا نبودن نمایشگر را برطرف کرده است، همچنین نسخه iOS 11.0.2 مشکل آزار دهنده نویز را بر طرف کرد که هنگام برقراری تماس در هدفون‌ گوشی‌های آیفون 8 و 8 پلاس شنیده می‌شد.

اگر انتشار نسخه‌های پیشین را در نظر بگیریم،‌ با انتشار نسخه iOS 11.1، به احتمال زیاد نصب ورژن جدید iOS 11 به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت. iOS 11.1 به احتمال زیاد ایموجی‌های جدید و همچنین سرویس Apple Pay Cash (سرویس انتقال پول فرد به فرد اپل) را با خود به همراه خواهد داشت.  در سالیان گذشته، ایموجی‌های جدید از تاثیر چشمیگری بر نرخ نصب نسخه جدید سیستم عامل داشتند.

آپدیت iOS 11.1 همچنین بعضی از باگ‌های همیشگی را برطرف خواهد کرد؛ باگ‌هایی چون موردی که باعث می‌شد سرویس دسترس‌پذیری (Reachability) درست کار نکند و همچنین حل مشکل آسیب پذیری WPA2 Wi-Fi.  هنوز معلوم نیست اپل چه زمانی قصد دارد iOS 11.1 را منتشر کند، اما تا به حال سه نسخه جزئی را منتشر کرده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن