آموزشآموزش iosشبکه مطالب صفحه اصلی

11 ترفند برای کاهش مصرف باتری در iOS 11

آیفون 8 و آیفون 8 پلاس راهی بازار شده‌اند و به چیپست قدرتمند بیونیک بیشترین طول عمر باتری را در بین تمامی آیفون‌های اپل داراست، هر بار شارژ کامل تا 10 ساعت و نیم در آیفون 8 پلاس شارژ دهی می‌کند و همین موضوع برای آیفون 8 تا 10 ساعت خواهد بود.

تا امروز نزدیک به نیمی از کاربران آیفون و آیپد iOS 11 را انتخاب کرده‌اند، آخرین سیستم عامل موبایلی اپل از راه رسیده تا تجربه‌ای نو را با ما سهیم باشد. در اپراتک هستیم تا از راه‌های مختلفی بگوییم که ما را به عمر شارژ بیشتر می‌رساند.

1. Raise to Wake را غیر فعال سازید

قابلیت Raise to Wake با iOS 10 معرفی شد، آیفون را از روی میز که برداید و آنرا به حالت عمودی مایل سازید نمایشگر به طور خودکار روشن می‌شود، این عملیات بر افزایش مصرف باتری تاثیرگذار خواهد بود، از تنظیمات و قسمت Display & Brightnes این قابلیت را غیر فعال سازید.

2. نوتیفیکیشن ها را مدیریت کنید

نمایش نوتیفیکیشن ها نیز شارژ باتری را تهدید می‌کند، شما می‌توانید با غیر فعال سازی نوتیفیکیشن در هنگام قفل بودن صفحه یا محدود ساختن نوتیفیکیشن برای برخی از اپلیکیشن‌های غیر ضروری به عمر شارژ بیشتری برسید.

3. رفرش شدن اپلیکیشن ها در پس زمینه را متوقف سازید

اگر اپلیکیشن‌ هایی دارید که شاید هفته‌ای یک بار هم سراغشان را نمی‌گیرید برای چه باید در پس زمینه و مدام رفرش شوند؟ منطقی باشید و همین الان با مراجعه به منوی تنظیمات جلوی رفرش شدن اپلیکیشن‌هایی که غیر ضروری هستند را بگیرید.

 4. زمان قفل شدن خودکار صفحه را کاهش دهید

زمان قفل شدن خودکار صفحه را کاهش دهید، در برخی از موارد یادمان می‌رود صفحه را قفل کنیم، روشن ماندن نمایشگر همانا و هدر رفتن شارژ باتری همان.

5. بلوتوث را غیرفعال کنید

در iOS 11 حرکت عجیب اپل به ما اجازه نمی‌دهد که از کنترل سنتر دو مورد بلوتوث و WiFi را خاموش کنیم، از کنترل سنتر این دو مورد تنها قطع می‌شوند و همچنان منتظر اتصال دوباره هستند، برای غیر فعال ساختن کامل از منوی تنظیمات عمل کنید.

6. سرویس‌های لوکیشن را غیر فعال یا مدیریت کنید

بهره‌مند شدن از سرویس تعیین لوکیشن یکی از موارد پر کاربرد و البته پر مصرف (شارژ باتری) به حساب می‌آید، مدیریت هوشمندانه سرویس‌‌های تعیین موقعیت یا غیر فعال ساختن موقتی آن، به میزان زیادی در حفظ شارژ باتری تاثیر دارند.

7. ویبره و هپتیک‌ها را غیرفعال کنید

بازخورد هپتیک را برای فشار صفخه کاهش داده و حتی می‌توانید ویبره را غیرفعال سازید.

8. دانلود خودکار را غیر فعال کنید

برخی از اپلیکیشن‌ها نظیر اینستاگرام و فیسبوک مدام به روز می‌شوند، آپدیت‌های کوچکی که شاید دریافت سریع آن چندان ضرورت نداشته باشد، دریافت آپدیت‌ها را می‌توانید به صورت دستی انجام دهید، زمانی که در خانه یا محل کار هستید، هر زمان که خواستید.

9. زمان دریافت ایمیل را تعیین کنید

اگر از چند حساب کاربری ایمیل در iOS 11 بهره می‌گیرید باید بدانید که هرکدام به طور خودکار به روز می‌شوند، چرخه‌ی به روز رسانی هر یک را حداقل به 30 دقیقه برسانید تا شارژ بیشتری داشته باشید.

10. زمان رفرش شدن پادکست ها را تنظیم کنید

محتوای پادکست‌ها در آیفون هر ساعت به روز می‌شود و این به روز شدن مکرر شارژ باتری بیشتری می‌خواهد.

11. اپلیکیشن فیسبوک را از آیفون حذف کنید

اپلیکیشن فیسبوک بیشترین مصرف شارژ باتری را بین تمامی اپلیکیشن‌ها داراست، می‌توانید این اپ را حذف کرده و در صورت نیاز از نسخه وب آن بهره بگیرید.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن