اخبار تکنولوژیتکنولوژی

پایان عصر 140 کاراکتری؛ توییتر از امروز 280 کاراکتری می‌شود

توییتر ساعاتی پیش در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد پس از گذشت یک دوره آزمایشی، از امروز امکان ارسال توییت‌های ۲۸۰ کاراکتری برای همه کاربران فعال می‌شود. این تغییر بدون شک بزرگترین تغییر توییتر در عمر ۱۱ ساله این شبکه اجتماعی به‌شمار می‌رود.

از سال ۲۰۰۶ که توییتر شروع به‌کار کرد تا امروز تغییرات زیادی را به خود دیده؛ از تغییرات ظاهری تا قابلیت‌های متنوعی که به آن اضافه شدند اما همواره در این سال‌ها طول توییت‌ها محدود به ۱۴۰ کاراکتر بود. با اینکه به عقیده بسیاری توییتر قاتل عصر باشکوه وبلاگ‌نویسی بود، اما همواره کاربران زیادی از محدودیت ۱۴۰ کاراکتری آن ناراضی بودند و آن را کافی نمی‌دانستند.

بخصوص در زبان‌هایی غیر از انگلیسی که به‌طور معمول جملات برای رساندن کامل مفهوم، نیاز به تعداد کاراکترهای بیشتری دارند. به عنوان مثال معمولا برای تبدیل یک توییت ۱۴۰ کاراکتری انگلیسی به فارسی به فضای ۲۰۰ کاراکتری یا حتی بیشتر نیاز داریم.

این تغییر طبیعتا بدون مطالعه و برنامه‌ریزی صورت نگرفته. براساس آماری که توییتر اعلام کرده، تا امروز ۹ درصد توییت‌ها در زبان انگلیسی به محدودیت ۱۴۰ کاراکتری برخورد می‌کردند اما با افزایش طول توییت‌ها به ۲۸۰ کاراکتر، تنها ۱ درصد توییت‌ها به محدودیت می‌رسند.

در هر حال از امروز توییتر برای همه زبان‌ها به غیراز ژاپنی، چینی و کره‌ای، ۲۸۰ کاراکتر فضا در نظر گرفته است. بدین‌ترتیب هم در نسخه موبایل (اپلیکیشن‌های اندروید و آی‌اواس) و هم در نسخه وب می‌توانید توییت ۲۸۰ کاراکتری ارسال کنید. اثر این تغییر به مرور زمان بر شیوه انتقال محتوا در این شبکه اجتماعی محبوب مشخص خواهد شد. به‌عنوان مثال خبرگزاری‌هایی که از توییتر به‌عنوان ابزار خبررسانی استفاده می‌کنند از این پس کاربران بیشتری را به‌سمت خود جذب می‌کنند.

حتی پیش‌بینی می‌شود زمان استفاده کاربران از توییتر به‌شکل ناخواسته‌ای افزایش یابد. اگر تا امروز به‌طور میانگین ۲ ساعت در روز را صرف خواندن تعداد مشخصی توییت می‌کردید، حالا این زمان با دوبرابر شدن طول توییت‌ها می‌تواند تا دوبرابر افزایش یابد.

نظر شما در مورد این تغییر چیست؟ فکر می‌کنید ۲۸۰ کاراکتری شدن توییت‌ها می‌تواند به محبوبیت این شبکه اجتماعی بیافزاید؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن